چطور کارآفرینان موفق می شوند. سه شیوه تفکر کارآفرینان موفق

کارآفرین موفق
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0اشتراک گذاری :

سه شیوه تفکر کارآفرینان موفق

✅۱) آنها می دانند عذر و بهانه منجر به نتیجه نمی شود.

عذر و بهانه جویی، رشد و بهبود را متوقف می گرداند.کارآفرینان موفق می دانند که این بهانه ها تا چه اندازه مخرب است و تلاش می کنند که آنها را بشناسند. آنها نهایت تلاش خود را می کنند که مشکلات را کنترل کنند و از زیر بار مسولیت شانه خالی نمی کنند و دیگران را سرزنش نمی کنند.

زمانی که اتفاقات مطابق برنامه پیش نمی رود، بسیار راحت خواهد بود که از پذیرفتن آنها و دست و پنجه نرم کردن با آنها امتناع ورزیم. بویژه اگر آن اتفاقات به خاطر اشتباهات ما پیش آمده باشند. عذر و بهانه به اعتبار شما لطمه می زند.

✅۲) آنها شکست هایشان را به عنوان تجارب ارزشمند زندگی می پذیرند.

کارآفرینان موفق می دانند که شکست ها به آنها باارزش ترین درس های زندگی را می آموزند. به عبارت بهتر آنها به جای تسلیم شدن در مقابل شکست ها، از آنها درس می آموزند. آنها به شکست ها به عنوان نشانه ای نگاه می کنند مبنی بر اینکه آنها در حال پیشرفت در زندگی و کسب و کار هستند. اگر تا به حال در سفر کارآفرینی خود، به این معناست که اقدامات لازم را برای موفقیت انجام نداده اید. اگر بدون داشتن میزان زیادی مقاومت و پایداری به اهدافتان رسیده اید، بدانید که اهداف بزرگی در سر نداشته اید.شما بایستی اهدافی بلندپروازانه که تا به حال نداشته اید در سر یپرورانید. از این اهداف استفاده کنید تا با انگیزه بمانبد و هرگز تن آسا و راحت طلب نباشید.

✅۳) آنها برای وقت خود بیش از هر چیزی ارزش قائل هستند.

کارآفرینان موفق برای وقت هود بیش از پول ارزش قائل هستند. آنها به این حقیقت پی برده اند که زمان پدیده ای است که هرگز به عقب باز نمی گرددو نمی توان مقداربیشتری از آن را خلق نمود. آنها زمان خود را با “نه گفتن” به آنچه برایشان در سفر کارآفرینی منفعت ندارد، به حداکثر می رسانند. آنها می دانند که زمان فوق العاده گرانبهاست و از تلف کردن آن پرهیز می کنند. زمان شما مهمترین دارایی شماست. با آن متناسب با شرایط رفتار نمایید. بدین معنی که به ملاقات ها و مجال هایی که برای کسب و کار شما اهمیتی ندارد، ” نه” بگوئید. به عبارت بهتر، به هر شئ درخشنده اجازه ندهید که شما از مسیر اصلی تان منحرف سازد. در نتیجه شما فقط برآنچه به شما در قدم های بعدی کمک می کند، متمرکز شوید. شما کسب و کاری را شروع کرده اید که زندگی آزادانه تری را برای شما به ارمغان آورد. این آزادی به شما اجازه می دهید که روزها و دقایق خود را به آنچه برای شما اهمیت دارد، اختصاص دهید.

شما می توانید کسب و کار و زندگی تان را به آنصورت بسازید که دوست دارید . این مهم با افکار شما محقق می شود. فکر خود را با مطالب و محتواهایی تغذیه کنید که به شما الهام بخشی کند و به شما انگیزه بدهد تا به بهترینی که می توانید تبدیل گردید. از افراد و موقغیت های منفی دوری گزینید چرا که فکر شما را انباشته از ترس و شک و تردید می کنند.

تلاش نکنید که شبیه کارآفرینی موفق شوید. تقلید نکنید و پذیرای آنچه باشید که شما را بی همتا و یکتا می سازد.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0اشتراک گذاری :

  نظرات


نام :
ایمیل :